Praktyka prawna

Poszukując dobrego prawnika zajmującego się sprawami rodzinnymi, Michał Skwira- jeden z najlepszych prawników ze Szczecina, nie odmówi Ci pomocy. Mogą Państwo liczyć na porady z zakresu prawa spadkowego (testamenty, zachowki, wydziedziczenia, dział spadku i inne), prawa rodzinnego ( rozwód, separacja, ustanowienie rozdzielności majątkowej i podziału majątku, alimenty). W każdej z w/w sytuacji, udzielimy fachowej porady. Z zakresu prawa cywilnego, można liczyć na pomoc w załatwieniu zobowiązań (w przypadku problemów z wywiązaniem się z umowy, naliczeniem odsetek, umowami sprzedaży, najmu, dzierżawy, czy darowizn). Kancelaria obsługuje także klientów chcących zastosować środki odwoławcze, oraz nadzwyczajne środki odwoławcze, takie, jak: skarga kasacyjna, czy wniosek o wznowienie postępowania. Adwokat pomoże także odzyskać należyte odszkodowanie.

Nasza kancelaria opiekuje się klientami między innymi w zakresie:

Prawo spadkowe (testament, stwierdzenie nabycia spadku, zachowekwydziedziczenie, niegodność dziedziczenia, dział spadku, zapis windykacyjny, przyjęcie i odrzucenie spadku).

 

Prawo rodzinne i opiekuńcze (rozwód, separacja, rozdzielność majątkowa, podział majątku, pozbawienie praw rodzicielskich, alimenty)

 

Zobowiązania (niewykonanie i nienależyte wykonanie zobowiązania, opóźnienie/zwłoka, odsetki, umowa: sprzedaży, najmu, dzierżawy, darowizna, pożyczka)

 

Sprzedaż konsumencka (gwarancje, reklamacje, sprzedaż za pośrednictwem Internetu, sklepy internetowe, regulamin sklepu internetowego)

 

Pozew o zapłatę (postępowania nakazowe, upominawcze, uproszczone, odpowiedź na pozew) Środki odwoławcze (zażalenie, sprzeciw, zarzuty, apelacja)

 

Nadzwyczajne środki odwoławcze (skarga kasacyjna, wniosek o wznowienie postępowania, skarga o stwierdzenie niezgodności z prawem prawomocnego orzeczenia)

 

Odszkodowanie, zadośćuczynienie

 

Windykacja (pozew przeciwegzekucyjny, skarga na czynności komornika) Skarga na przewlekłość postępowania

Michał Skwira

Michał Skwira

Adwokat Michał Skwira jest specjalistą z zakresu prawa morskiego. Był słuchaczem studiów podyplomowych na Lloyds Maritime Academy w Londynie, obejmujących zakres prawa morskiego. Jego wiedza jest przydatna także w naszym kraju. Michał Skwira jest cenionym ekspertem w zakresie prawa morskiego. Jest doceniany przez polskie organy szkoleniowe. Dowodem na to jest etat wykładowcy w Studium Doskonalenia Kadr Oficerskich Akademii Morskiej w Szczecinie.

Klienci

  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo
  • logo